• Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon
 

הגישה הטיפולית שלנו       

הפרעת קשב היא בראש ובראשונה סיפור משפחתי. קיומם של קשיים בקשב וריכוז ולקויות למידה עשויים להפוך פנטזיה מלאת תקווה למציאות כאובה, ולהשפיע לרעה על מערכות היחסים בין כל בני המשפחה. כך, מוצאים עצמם, הורים וילדים חסרי אונים נוכח הקשיים העולים, אך בעיקר בודדים בבית שאמור להיות מבצרם הבטוח והמוגן. בהמשך מצטרפים למעגל כאוב זה גם אנשי החינוך החפצים בטובת הילד בעל הפרעת הקשב ולקות הלמידה, אך עומדים נבוכים וחסרי כלים להתמודדות יעילה.    

מרבית החוקרים העוסקים בחקר ההפרעות, האבחון והטיפול בהם, מפרידים בין ההפרעה המוגדרת כלקות למידה לזו המוגדרת כהפרעת קשב וריכוז. אולם, אנו מבקשים להתייחס בעיקר אל המשותף למכלול ההפרעות ולהאיר במיוחד את ההיבט הרגשי-נפשי וההיבטים החברתיים של הפרעות הקשב. המפגש עם 'מרכז משפחה בקשב', מתחיל בתהליך אבחוני מקיף הממפה את כל תפקודי הקשב ולקויות הלמידה ונותן מפה תפקודית רחבה ומדויקת של תחומי הקושי. על בסיס המפה התפקודית נבנית תכנית טיפולית המותאמת אישית לקשיי הילד, וניתנות המלצות מעשיות לעבודה בבית ובמסגרת החינוכית, בתחום הלימודי, רגשי-נפשי וחברתי. על פי בקשת ההורים, אנו ממשיכים ללוות את הילד ומשפחתו בתהליך יישום ההמלצות במסגרת החינוכית ובבית.      

 

אני מאמין       

אנו מאמינים בחשיבות הקשר המיטבי בין הורה – לילד כאפיק מרכזי בתהליך הגדילה המשפחתית והאישית.

אנו מאמינים ביכולת ההשתנות והלמידה של כל אדם לרבות ילדים בעלי הפרעת קשב ולקויות למידה אנו מאמינים כי ראיית הילד בכל מעגלי חייו – בבית ובביה"ס הכרחית לשם מתן מענה יעיל לילד ולהוריו.

אנו מאמינים בלמידה והתחדשות מתמדת במחקרים ובכלים העדכניים בתחום. הייחודיות שלנו: מתוך הבנה כי הפרעת קשב מורכבת ממגוון רחב של תפקודים, ולכל ילד פרופיל קשיים הייחודי לו.

אנו בונים עבור כל ילד מפה תפקודית של קשייו ורואים כיצד הם באים לידי ביטוי בחיי היומיום. אנחנו בונים תכנית עבודה מותאמת אישית לילד בעל הפרעת הקשב ולקויות הלמידה, ומלווים את ההורים והצוות החינוכי בתהליך הטיפולי.